život je krásný
Připravujeme

13. Hradubický běh
11. května 2019 více zde


Leonardo 12
červen 2019 více zde

Blíží se…

TOPlist

p_menubutton1p_menubutton2p_menubutton3p_menubutton4p_menubutton5p_menubutton6

12. ročník netradičního závodu se uskuteční v sobotu 12. května 2018 od 9:00 dopoledne.

 

Jde o přátelský běžecký závod mezi městy Hradec Králové a Pardubice. Netradičnost závodu spočívá v tom, že má dva starty (každý v jednom z měst) a cíl jeden společný na půlce cesty. Trať má 10 kilometrů (z každé strany). Běží se za každého počasí.

 

Start Pardubice: Poděbradská ulice – zastávka MHD „Poděbradská“ (strana u Alberta) – 300 m směrem ke kobercům Breno – mapka.

Start Hradec Králové: Lipky – zastávka MHD „Lipky“ (směr Fakultní nemocnice) (křižovatka ulic V Lipkách a Střelecká) – 50 m směrem k Albertu – mapka.

Na start se v obou městech dostanete pohodlně pomocí MHD z hlavních nádraží.

Cíl: Čeperka (hřiště) – mapka

 

Harmonogram:

  • 09:00 – 9:45 – registrace
  • 10:00 – start závodu
  • 11:30 – limit pro ukončení závodu (měření času)
  • 11:35 – vyhlášení výsledků a předání cen vítězům

 

Startovné:

170,- Kč předem na účet (viz registrace) do 10. 5. 2018 nebo 250,- Kč na místě.

 

Úschovna: Z obou měst budou vyjíždět auta, do kterých si můžete dát batohy a další případné věci, které si převezmete v cíli v Čeperce zde (mapka). Úschovna bude fungovat oproti startovnímu číslu.

 

Trasa: Trať má 10 kilometrů (z každé strany) – naměřeno přesně 10 km Jonesovým čítačem. Část trati je po asfaltu, část přírodou. Více přírody je na pardubické straně, více asfaltu pak na straně hradecké. Běží se za každého počasí. Mapu k tomuto závodu nepotřebujete (zde je uvedena jen proto, abyste věděli, co Vás čeká a nemine). Trasa bude značena oranžovým sprejem nebo fáborky. Trasa Hradec Králové – mapka, trasa na kole -video. Trasa Pardubice – mapka,trasa na kole -video.

 

Občerstvení: Voda, iontový nápoj, ovoce, sladké pečivo, sůl v prostoru cíle – volně k dispozici všem závodníkům po závodu v rámci uhrazeného startovného.                                                      Na 5. km občerstvení voda.

 

Zázemí: V prostoru hřiště v cíli bude šatna, WC a možnost zakoupení dalšího občerstvení. Parkování je umožněno podél hřiště vně areálu – mapka.

 

Výsledky závodu: Po doběhnutí obdržíte SMS s výsledným časem na Váš mobil.

 

Časový limit: 1,5 hodiny

 

Kategorie: Kategorie jsou rozděleny na muže a ženy z každého města (celkem tedy 4 kategorie).

 

Ceny a odměny: Pro první 3 závodníky z každé kategorie budou připraveny hodnotné ceny. Další ceny získají dva vylosovaní závodníci.

 

Cesta zpět: Vlakem (zastávka Čeperka je 444 m od cíle) nebo procházkou nebo doběhnutím zpět nebo doběhnutím do přátelského města nebo jinak.

(Rozhodnete-li se pro vlaky, vězte, že vlaky odjíždějí z Čeperky na Hradec Králové i Pardubice co hodinu – jízdní řády budou vyvěšeny v cíli.)

 

Bezpečnost a další ustanovení: Trasa závodu je vedena pokud možno přírodou nebo méně frekventovanými komunikacemi (zcela se vyhýbá všem hlavním tahům mezi Hradcem Králové a Pardubicemi), nikde nedochází ke křížení komunikace přes semafory. Účastník závodu i přesto bere na vědomí, že se závod běží za plného provozu a bude se proto chovat dle pravidel silničního provozu. Závodník dále souhlasí, že se bude chovat dle pravidel fairplay. I když každá z tras měří 10 km, nelze trasy stoprocentně srovnávat, neboť každá vede jiným terénem.

 

Přihlášením do závodu potvrzuje závodník skutečnost, že závod běží na vlastní nebezpečí, je zdráv a po pořadateli nebude v případě poškození materiálu, újmy na zdraví či v případě úmrtí požadovat odškodné.

 

Při neuskutečnění závodu z důvodu epidemie, kalamity nebo zásahu vyšší moci se startovné nevrací. Děkujeme za pochopení.

 

Článek a další videa z minulých ročníků:

http://www.brainracing.eu/hradubicky-beh-2014-brain-racing-je-hrdym-partnerem-8-rocniku/

 

Informace též na www.hradubice.cz.